Jak to było ?- nasza historia

Nasz Dom to wyjątkowe miejsce.

Nasza wspólna historia rozpoczęła się w Kielcach, w 1992 roku, kiedy decydując się na małżeństwo, zdecydowaliśmy też, że nasza rodzina będzie otwarta na dzieci, które tego potrzebują.

Rok później na świat przyszła nasza córeczka, wyjątkowa i cudowna. Od wczesnego dzieciństwa domagała się rodzeństwa, negocjując płeć i liczbę- „najlepiej dużo i siostrzyczek i braciszków”.

W 1997 roku nasza rodzina powiększyła się znacznie, było nas już sześcioro. Zapadła wtedy wspólna decyzja o przeprowadzce na wschód i poprowadzeniu Domu w Bohukałach.

Lata 1998-2000 to powiększanie naszej rodziny i życie w maleńkiej miejscowości blisko Terespola. Parafia  w Pratulinie, szkoły w Neplach i Małaszewiczach, sąsiedzi bliżsi i dalsi – do tej pory bardzo dobrze wspominamy ten wyjątkowy czas, kiedy nasze marzenia o Domu stawały się rzeczywistością.

W 2000 roku Powiat Bialski postanowił utworzyć własny Dom Rodzinny – w Żabcach. Zgodziliśmy się na propozycję przeprowadzki, wierząc, że ta zmiana przyniesie wiele dobra- naszym i innym dzieciom, które dzięki temu zyskają nowy dom.